Kdo je na stránkách

Právě připojeni - hostů: 11 

Facebook stránky

fb

Přihlásit seHomeopatie a děti...

altJak je vidět na případu hnisavé a mokvavé vyrážky ve složce Z praxe u tříletého chlapce a jak přednáším na homeopatických přednáškách o první pomoci a přednáškách o základech homeopatie, tak léčení nebo spíše snižování či dokonce odstraňování citlivosti k stresu na všech úrovních je největší výhodou při terapii dětí a zvláště dětí, protože při dospívání se tyto citlivosti v pubertě natrvalo usazují v psychice i těle. Tedy u dospělých už není tak snadné tyto citlivosti zmírnit. Další výhodou je i to, že homeopatie je snad jediná léčebná metoda, která toto dokáže. Pokud vyroste jedinec s rozvinutými citlivostmi nebo bez nich je to úplně jiný člověk z pohledu zdraví, a tak si nese nebo nenese obtíže do konce smrti, a hlavně do stáří v podobě batohu plného problémů, jak psychických tak fyzických, které nejen jeho, ale i jeho okolí budou emocionálně i sociálně negativně ovlivňovat. A potom co s tím? Pak zbívá dodat jen jedna věc, jak se říká, možná jediná věc, kterou můžeme ve světě ovlivňovat je to jak budeme reagovat na to co k nám přichází, otázkou všek je kolik na to máme síly, a zda by nebylo lepší se toho aspoň částečně ušetřit, a pokud nemůžeme mi, protože už jsme dospělí, mohli by jsme to ulehčit našim dětem? Odpovědi z pohledu homeopatie najdete v následujícím textu.

Teď si podrobně rozvedeme vše co je popsáno výše a od začátku.

     Citlivost k stresu je dána genetickými predispozicemi, jsou to v podstatě slabé články řetězu v genetickém kódu, který nás právě predisponuje, předurčuje k citlivosti v tom či onom místě v organismu. Celkově se dají rozdělit lidé na pacienty, kteří jsou spíše více citliví na fyzické úrovni a jejich patologie sedí právě tam. Druhou skupinou jsou pacienti, jejichž patologie má epicentrum v psychické sféře. Obě skupiny mohou mít i nemoci spojené s fyzickou, tak i psychickou sférou, ale těžiště bude téměř vždy v jedné z nich. Např.: pacient bude mít predispozice hlavně ve fyzické rovině a bude trpět některou z následujících nemocí lupénkou, gastritidou, migrénami, bolestivou menstruací, opakovanými záněty horních cest dýchacích, atd. a k tomu bude mít premenstruační syndrom nebo návaly hněvu po zanedbatelných neúspěších. Těžiště patologie je ve fyzické rovině, kde slabí článek je kůže nebo žaludek nebo hlava nebo hormonální systém nebo plíce a občas bude postižena emocionální rovina na urovni podrážděnosti s neúměrnou reakcí.

     Tedy celkově, když si vybereme gastritidu na fyzické úrovni, kdy dojde k produkci kyselých šťáv v žaludku a pálení žáhy a pocitem na zvracení vždy, když se pacient nají nebo vypije alkohol a zlepší se po vypití teplého mléka. Tak tady vidíme citlivost na alkohol a na teplé mléko, kdy alkohol a jídlo je stresor a teplé mléko je pozitivní vliv. U dítěte to jsou většinou psychické stavy rodičů, které vyvolávají citlivosti na psychické úrovni, které se pak rozšiřují i do fyzické roviny a jídlo, vzduch, námaha a počasí na fyzické úrovni. Tyto stresory probouzejí k aktivitě genetické predispozice nebo necitlivá výchova, ale také samozřejmě neznalost rodičů o potencionální citlivosti dítěte, a tak neschopnosti se těmto stresorům vyhnout.

     Citlivost na vnější stres je individuální a vyvěrá z genetických predispozic a následkem jsou symptomy a nemoci jak bylo vysvětleno výše. Citliví jsme na všech úrovních na fyzické, emocionální a mentální.

     Tyto citlivosti jsou v dětství neusazené, nezakořeněné a proto je to doba, kdy je nejsnazší s nimi pracovat a efektivně na ně působit tak, aby se snížily nebo úplně zmizeli. V pubertě se tyto citlivosti začínají usazovat, jak dítě dospívá, působit na ně je už těžší a v dospělosti je to už obtížné, komplikovanější a zabere to mnohem více času.

      Tedy z těchto informací vyplývá, že nejlepší dobou pro homeopatii je uplatňovat ji na dětech, a tak odstraňovat nebo snižovat citlivosti k stresům. Pokud se podaří dítě se sníženou či "vyléčenou" citlivostí udržet do dospělosti, tak se tyto citlivosti pravděpodobně už jen tak snadno neobjeví a takovýto dospělí člověk je potom mnohem zdravější, šťastnější a výkonnější, než kdyby vyrostli s plně rozvynutými citlivostmi, které z něho jak víme v pubertě dělají úplně jiného člověka.

     Musím nakonec dodat, že citlivostí je tu míněna patologická citlivost nebo jestli chcete přecitlivělost, jak se říká všeho moc škodí. Na druhou stranu citlivost jako taková je velmi důležitá a zdravá věc, nutná k rozvoji a vnímání člověka jako takového, ale pokud se někde zvýrazní až na takovou úroveň, kdy začne tělo nebo psychika díky ní projevovat symptomy, tak je to příliš a je třeba to léčit.

     Typickými citlivostmi dětí je bolest, psychická nebo mentální námaha, tma, zima, konkrétní potraviny a poslední dobou i různé pily, alergeny a často hlavně psychický stav rodičů a v prvních letech života hlavně psychický stav matky.

     Genetické predispozice bohužel nikdo změnit neumí, rodíme se s nimi a dědíme je po rodičích. Citlivosti, které z nich pramení se neobjevují hned, vždy až se objeví stres, tak se začnou genetické predispozice probouzet, a když se probudí po opakovaném přijmání stresu na který jsme citliví, tak se začnou objevovat symptomy. Homeopatie umí tyto citlivosti u dětí odstraňovat a udržovat je bez nich, až do dospělosti. 

     Samozřejmě míra úspěšnosti snížení nebo odstranění citlivosti na stresu je individuální a je odlišná pacient od pacienta, na genetických predispozicích, věku a hloubce patologie a udržujících příčinách.

     Podrobnější příklad z praxe velké snížení citlivosti na bolest se dočtete u případu hnisavé a mokvavé vyrážky ve složce Z praxe.

     O těchto tématech také velmi rozsáhle mluvím na homeopatických přednáškách a jsem vám k dispozici, kdykoli budete potřebovat a odpovědět na vaše otázky mailem.

     Pokud jste z Prahy nebo Ústí nad Labem  a byli byste rádi a měli tokovou homeopatickou péči ve vaší školce nebo škole neváhejte a oslovte mě, rád si o tom s ředitelkou školky nebo školy promluvím. Velmi takovou zpětnou vazbu ocením, protože jedním z mích projektů je dostat homeopatickou péči do školek potažmo i do škol. 


Přeji vám hodně zdraví a sil a krásný zbytek dne.

 
Google+