Kdo je na stránkách

Právě připojeni - hostů: 17 

Facebook stránky

fb

Přihlásit seNejčastější dotazy o homeopatii

Homeopatie Praha, Brno  Pro koho je klasická homeopatie vhodná?

   Klasická homeopatie je vhodná pro všechny nemocné lidi v jakémkoli věku a stavu (těhotenství, pokročilé stáří, pokročilé nemoci, novorozenci) kromě lidí, kteří potřebují akutně operaci (náprava zlomenin, transfůze, transplantace, amputace, všechny ostatní druhy operací).

  Co vše lze léčit pomocí klasické homeopatie?

    Klasická homeopatie funguje u všech druhů onemocnění (kromě vrozených vad), ale hlavně je velmi účinná u tzv. chronických nemocí, kde pacienti na moderní medicíně jsou nuceni polykat mnoho prášků do konce života, tam při léčbě klasickou homeopatií, je uzdravení bez vedlejších účinků a na trvalo. Tedy je vysoce účinná u stavů a nemocí, které moderní medicína nedokáže léčit jako je: astma, epilepsie, ADHD, artróza, vyrážky, migrény, vředy, bolestivá menstruace, atd.

Jak probíhá homeopatické vyšetření?

     Konzultace u klasického homeopata je v podstatě dotazováním se pacienta homeopatem na jeho zdravotní problémy ze všech možných úhlů pohledu. Např.: pacient přijde s ekzémem, homeopat se bude ptát na velikost ekzematického ložiska, umístění, tvar, barvu, zápach, svědění, bolest, zda je ložisko hnisavé nebo nikoliv, jaký je vliv denní doby na zhoršení nebo zlepšení ekzému, atd. Takto proběhne prakticky celá konzultace a to v rozsahu všech zdravotních problémů pacienta, jeho psychického i fyzického stavu. První pohovor z tohoto důvodu trvá 1,5 až 2 hodiny. Klasický homeopat na konci konzultace doporučí pacientovi lék a potenci a způsob užívání a navrhne čas další konzultace nebo vyšetření u doktora. Viz. článek ve složce klasická homeopatie.

Jaké mohou být reakce na lék?

     Reakce na lék mohou být různé. Většinou se po podání léku na určitou dobu u pacienta vyvine zhoršení stavu a pak následuje zlepšení. Zhoršení je dobré znamení. Také u pacienta nastávají stavy, kterým se říká reverzní symptomy. Je to znovuobjevení nemoci, kterou pacient prošel už v minulosti. Např. pokud měl pacient v mládí často záněty středního ucha je pravděpodobné, že se po podání léku v průběhu léčení objeví symptomy tohoto onemocnění. Onemocnění však proběhne bez komplikací rychleji a slaběji a pacient se po něm bude cítit mnohem lépe. Tyto revervní symptomy odezní samy bez jakéhokoliv léčení. Pokud by se léčily moderní medicínou (antibiotiky) nebo i homeopaticky, naruší se tím průběh léčby. Viz. článek ve složce klasická homeopatie.

Mohou se používat jiné metody alternativního léčení nebo polykompozitní homeopatika či Bachovy esence při akutním onemocnění?

     Jakékoliv zásahy do léčby jinou metodou alternativního léčení, jsou nevhodné. Důvod je prostý. Pokud je zkombinována homeopatie a jiný způsob alternativní léčby nebo jsou použita polykompozitní homeopatika na akutní nemoc a zmírnění symptomů, zkreslí se tím reakce organismu na podaný lék od homeopata. Pro něj je pak mnohem těžší vyznat se v této reakci a případ a léčení se tak komplikuje. Mnohem vhodnější je použít v takových případech dostupné alopatické léky moderní medicíny jako je aspirin, paralen, brufen, protože tyto léky působí jen povrchně a nemají schopnost zkreslit reakci organismu na podaný lék.

Je klasická homeopatie placebo?

     Toto je jeden z mnoha mýtů. Klasická homeopatie není a ani nemůže být placebo. A to z toho důvodu, že po placebu nikdy nedochází ke zhoršení stavu pacienta a také nikdy po placebu nenastane úplné a trvalé vyléčení pacienta. Důkazem toho je, že i zvířata velmi spolehlivě reagují na homeopatii a stejně tak i rostliny.

 
Google+