Kdo je na stránkách

Právě připojeni - hostů: 12 

Facebook stránky

fb

Přihlásit seNeplodnost

 Těhotenství    Jednoho krásného dne když jsem cestoval z Děčína z přednášky o homeopatii, mi zavolala žena a požádala mě o konzultaci. Říkala, že mi volá na doporučení své kamarádky. Požádal jsem ji, aby mi vysvětlila svou situaci. Stěžovala si na neplodnost po prvním umělém těhotenství, které způsobují protilátky na plod, ale zároveň se zmínila, že nemá žádné symptomy, kterými by se neplodnost projevovala. Také se chtěla vyhnout léčbě pomocí kortikoidů, proto vyhledala mě. Pani jsem vysvětlil, že nevím, zda ji budu moct pomoct, pokud nemá žádné symptomy a že je možné, že ji budu muset odmítnout, ale navrhl jsem ji, že se můžeme neformálně sejít a promluvit si o tom. Sešli jsme se další týden. Pani mi vysvětlila svoji situaci a vše kolem jejího zdravotního problému. Následně jsem se poptal na úroveň zdraví, další nemoci, medikaci a zjistil jsem, že pani je v dobré úrovni zdraví, nemá žádné další nemoci a nebere žádné léky. Její úroveň zdraví byla velmi dobrá, řekl jsem jí tedy, že se nad tím zamyslím a pak dám vědět. Mezi tím proběhla mailová komunikace ohledně výsledků vyšetření od doktorů, kdy jsem zjistil po konzultaci se známou gynekoložkou homeopatkou, že mi toto vyšetření nijak nepomůže k nalezení homeopatického léku, že je to standardní vyšetření s obecnými výsledky.

O případu jsem dlouho přemýšlel a měl jsem pochybnosti, zda může homeopatie této ženě pomoci, neboť homeopatie se dá dělat, jen když máte symptomy, bez symptomů nemůžete předepsat lék. Po nějaké době jsem si vzpomněl na jedna slova svého učitele, který jednou vyprávěl o George Vithoulkasovi svém učiteli a o úrovních zdraví, kdy nakonec prohlásil, že každý člověk ve své podstatě potřebuje homeopatický lék. Mluvili jsme o tom z pohledu úrovní zdraví, kdy každý člověk se do nějaké úrovně zdraví narodí a do nějaké se dostane během života. Tato úroveň vykazuje určitý daný zdravotní stav bez ohledu na to, zda je člověk nemocný nebo nikoli. Díky tomu jsem si uvědomil, že homeopatika se dají předepsat i pro člověka, který nevykazuje zrovna žádné symptomy nemoci, ale vykazuje určitou úroveň zdraví, která se bude zdravotně projevovat.

Rozhodl jsem se klientku přijmout.

Tento případ byl zvláštní tím, že jsem neměl kde začít ani co přesně léčit. Nebyly zde žádné symptomy nemoci, na které bych předepsal. Odebral jsem tedy osobní anamnézu a úroveň zdraví. Když jsme probírali porod, případ se začal velmi nápadně celkově podobat jednomu ženskému léku. Hledal jsem tedy další potvrzení a to v době po porodu, kdy mi klientka tento lék potvrdila vším, co řekla. Dále mi lék potvrdila i celkovými generáliemi a klíčovými symptomy léku. Trpěla silnou únavou, měla velkou chuť na sladké, byla velmi citlivá na pachy jídla i svého muže, často i pro maličkost křičela na děti a svého manžela, je silně zimomřivá, má pocit tahu dolu první den při menstruaci v děloze, pocení na hrudi. Nejdůležitější sdělení bylo, že když na tom byla nejhůře, tak se cítila velmi vyčerpaná a křičela na děti, cítila, že své děti ani manžela nemiluje a cítí se potom velmi lítostivě. Dohánělo ji to k breku. Z těchto stavů ji velmi pomáhal tanec, který velmi miluje.

Následně jsem podal homeopatický lék.

Klientka si vzala lék deset dní po konzultaci, potom následovalo desetidenní zhoršení, které se projevovalo jako zvýšená únava a následné trvalé zlepšení. Zmizeli tendence ke křičení, podrážděnost, zvýšila se energie a zmizela únava a další symptomy. Zlepšila se výrazně nálada a pocit radosti ze života. Klientka začala mnohem lépe zvládat stres, to co by ji dříve rozčílilo, nad tím se vůbec nepozastavuje. Po měsíci přišel plný relaps, protože jsme zjistili, že klientka každý den pila kafe.

Vysadili jsme kafe a opakovali jsme homeopatický lék.

Následně se opakovala stejná reakce, zhoršení bylo kratší s následným okamžitým zlepšením. Po měsíci byl krátký několikadenní relaps, po kterém se klientka vrátila do stavu zdraví. Relaps přišel po zážitku nočního dušení dcery, kdy klientka zažila šok z toho, že ji dcera umře. Po tomto zážitku se klientka vrátila do stavu zdraví a cítí se skvěle celou dobu. Po dvou měsících byla klientka znovu na vyšetření na protilátky na plod, které zaviňovali neplodnost. Výsledky podle doktorky dopadly vzorově. Klientka je zdravá, může mít další děti, na což se velmi těší a užívá si radostného života.

 
Google+