Kdo je na stránkách

Právě připojeni - hostů: 16 

Facebook stránky

fb

Přihlásit sePřípad mokvavé, svědivé a krvavé vyrážky

     Po jedné přednášce o klasické homeopatii v lednu mě oslovila maminka téměř dvouletého chlapce, zda bych jí pomohl vyléčit mokvavou, krvavou a svědivou vyrážku, která jejího syna trápí už od poloviny prosince minulého roku. Vyrážku měl na pravé ruce a na levé straně zad v místě lopatky. Fotka 1 a 2. Pacient také trpěl 6 krát do roka akutními silnými kašli s vysokou horečkou.

     altObjednal jsem je na polovinu února 2014, ale než k pohovoru došlo, malého pacienta postihla akutní nemoc zánětu spojivek s kašlem. Maminka chlapce mi zavolala a požádala o léčbu nejprve této akutní nemoci. Při pohovoru po telefonu se zjistilo, že chlapec se chová velmi ufňukaně a rozmrzele, že ho vše rozruší a skoro nic neuspokojí, ale není hněvivý ani vzteklí, spíše působil nešťastně. Toto byla hlavní intenzivní změna na psychivké úrovni, dále chlapec skoro nic nepil. Kašel i zánět spojivek byli horší v noci, ráno se probouzel pacient se slepenými očima žlutým, hustým hlenem. Energii měl ráno nejlepší, zhoršoval se na noc celkově, jak s náladou, tak i kašlem. Budil se několikrát za noc.

Byl podán homeopatický lék.

Po dvou dnech působení léku zmizel kašel a změnily se symptomy, zhoršila se psychika, pacient už nebyl jen nešťastný, ale doslova naštvaný a neutěšitelný, nedal se utišit, nechtěl se konejšit, bouřil se proti tomu a propínal se do luku, všechny nehody, pády, kde byla i nepatrná bolest prožíval velmi intenzivně, toto bylo v popředí případu, velká přecitlivělost na bolest. Fyzicky pacient začal hodně pít, zánět očí byl pořád s hustým žlutým hlenem a slepenýma očima ráno. Pořád se cítil nejlépe ráno a nejhůře večer po 21 hodině. Pořád se budil často v noci.

Byl podán další jiný homeopatický lék.

Po třech dnech se pacient úplně vyléčil, zmizela psychická rozladěnost a naštvanost, zánět spojivek, zmenšila se citlivost na bolest a začal klidně spát, vrátila se mu celková energie přes altcelý den.

Konzultace v únoru: vyrážka byla mokvavá, krvavá, vystouplá a svědivá. Zhoršovala se v noci (nástup svědění) a vytékala z ní hustá žlutá tekutina. Pacient byl stále citliví na bolest, odkopával se v noci. Pije více. Neukázali se žádné jiné symptomy psychiky, spánku, pocení, stolice ani chutí.

Při konzultaci se zjistilo, že po druhém akutním léku se zhoršil hlavní chronický problém, tedy vyrážka, a to jak na ruce tak i na zádech a zhoršila se i psychika. Po tomto zhoršení se začal léčit. Do dne konzultace, což bylo měsíc a cca asi dest dní po akutní nemoci se vyrážka zlepšila o 60% a zmizelo ložisko na zádech. Fotka 3 a 4. Také se zmenšila ještě více přecitlivělost na bolest. V době konzultace byl pacient nachlazený, ale nachlazení bylo velmi mírné a samo odeznělo do tří dnů, což se nikdy dříve takto nestalo, vždy byl průběh akutních nemocí mnohem intenzivnější a horší a musel se léčit a léčba trvala pět i více dnů a pacient byl nemocný fyzicky i psychicky.

altNa základě těchto informací a v této situaci jsme čekali, až odezní úplně akutní nemoc a pak jsme čekali dál, co se bude dít, protože se ukázalo, že druhý akutní lék byl zároveň i chronickým lékem na vyrážku. Začátkem března se začala vyrážka na ruce zhoršovat velmi pomalu, nic jiného se nezhoršovalo. Po vyhodnocení reakce na chronický lék jsme čekali dva měsíce, zda se nevykreslí nějaký jiný další lék do čisté podoby, to se nastalo. Za tuto dobu se vyrážka na ruce zhoršila o 40%.

Byl podán podruhé posledně fungující homeopatický lék ve stejné potenci.

Po tomto léku v této potenci měl pacient celkově další počátení zhoršení na všech úrovních, které se rovnalo intenzitě první homeopaticky léčené akutní nemoci, jak po psychické, tak po fyzické stránce, následně byl pacient velmi psychicky rozrušený až rozdrážděný, vyrážka na ruce se zhoršila a pak zlepšila nárazově o 40%. Potom jsme čekali, až zhoršení odpadne, což se stalo po dvou dnech a snížili jsme potenci na potenci vhodnou pro kožní onemocnění a podávali jsme ji denně dvakrát, ale i to se ukázalo jako moc na pacientovu psychiku.

     Jak je vidět pacient byl na tento homeopatický lék psychicky velmi citliví. Snížili jsme dávkování na jednou denně. Při tomto dávkování probíhalo vše dobře a pacient se pomalu léčil. Během této doby pacient prodělal jednu krátkou mírnou třídenní akutní nemoc, která sama odezněla. Po nějaké době tohoto léčení touto potencí a dávkováním úplně altzmizela přecitlivělost na bolest. Potom jsme zvedli dávkování na dvakrát denně už bez vlivu na psychiku. Toto dávkování trvalo něco přes dva měsíce a vyrážka na ruce byla vyléčena na 98%. Pak pacient při cestách po rodinných příslušnících akutně velmi mírně onemocněl, ale byl mu pořád podáván chronický lék. Při této akutní nemoci se změnily pacientovi celkové symptomy, přestal pít, začal být rozmrzelí a velmi slabě ráno pokašlával, tím pádem se tak díky chronickému léku, který není podobný pro tyto symptomy vyrážka začala zhoršovat. Chronický lék jsme přestali podávat a zhoršování přestalo. Vyrážka se nepatrně zhoršila. Akutní nemoc odezněla po pěti dnech. Následně po odeznění akutní nemoci jsme podali chronický lék znovu řádově o jednu škálu potence výše a podávali jsme ho do reakce a čekali jsme. První den se vyrážka trochu zhoršila, ale potom se začala léčit do úplného uzdravení. Pacient je do této doby úplně zdraví bez vyrážky a bez citlivosti na bolest, kterou měl předtím odnepaměti.

alt

Tento případ krásně představuje schopnost klasické homeopatie odstraňovat citlivost na stresory (u tohoto případu bolest) u dětí, které vyvěrají z genetických predispozic. V pubertě se tyto citlivosti zakořeňují do psychiky a usazují se a léčit je jde už těžko a v dospělosti už to nejde vůbec. Genetické predispozice se bohužel odstranit nedají...

Při léčení a vedení tohoto případu jsem byl s maminkou chlapce často, někdy i každý den (např.: při akutní nemoci) v telefonickém kontaktu. Tento blízký a otevřený přístup k pacientům je nutný k úspěšnému léčení.

 
Google+